Решите:

- 5/12 + (-2/15)

-3 3/14 + (-1 4/63)

+4
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 11:42
    0
    -5/12 + (-2/15) = - (5/12+2/15) = - ((25+8) / 60) = - (33/60) = - 11/20