1) - 45+9.1 - (-3.2) - 9-0.1+3.2-6.4-8

2) 5.4-10+6+4-0.25 - (-5.4) + 0.2+0.05

3) 9.7+1.6-9-0,8 + (-0.8) - (+0.7) - 2.4+0.2

+5
Ответы (1)
  1. 22 февраля, 07:30
    0
    1) - 45+9.1 - (-3.2) - 9-0.1+3.2-6.4-8=-53

    2) 5.4-10+6+4-0.25 - (-5.4) + 0.2+0.05=10,8

    3) 9.7+1.6-9-0,8 + (-0.8) - (+0.7) - 2.4+0.2=-2,2