m²+n²-k²+2mn

m²-n²+k²+2mk

здесь дробь

+1
Ответы (1)
  1. 12 сентября, 00:25
    0
    m²+n²-k²+2mn = (m+n) ²-k²

    m²-n²+k²+2mk = (m+k) ²-n²