Уравненията 5 х-у=1 и 2 х+3 у=14 образуват система. Намерете решението

+1
Ответы (1)
  1. 17 марта, 06:29
    0
    5x-y=1

    2x+3y=14

    y=5x-1

    2x+15x-3=14

    y=5x-1

    17x=17

    x=1

    y=4

    Ответ (1; 4)