2/7 * (-5 1/4) - 4 1/2 * (-1 1/3)

+2
Ответы (1)
  1. 6 июня, 03:29
    0
    2/7 * (- 5 1/4) = 2/7 * (-21/4) = - 42/28 = - 3/2 = - 1 целая 1/2

    -4 1/2 * (- 1 1/3) = - 9/2 * (-4/3) = 36/6 = 6