70*b если b=350,1014,8208

+5
Ответы (2)
  1. 4 августа, 08:08
    0
    70 х350=24500

    70 х1014=70980

    70 х8208=574560
  2. 4 августа, 09:24
    0
    При b=350

    70 * 350 = 24 500

    При b = 1014

    70 * 1014 = 70 980

    При b=8208

    70 * 8208 = 574 560