11088:132*520-191151:951*20

и (61345+38655) : 250 + (287429-255579) : 325

+1
Ответы (1)
  1. 18 сентября, 21:50
    0
    1) 11088 : 132 = 84

    2) 84 * 520 = 43680

    3) 191151 : 951 = 201

    4) 201 * 20 = 4020

    5) 43680 - 4020 = 39660

    1) 61345 + 38655 = 100000

    2) 100000 : 250 = 400

    3) 287429 - 255579 = 31850

    4) 31850 : 325 = 98

    5) 400 + 98 = 498