Вычислите. 1) 84:6 - (11-5) =

90:3*2+16*2=

(47+23) - 56:4=

96:4+20*3=

2) выполните действия.

7 дм3 см-2 дм8 см+5 дм4 см=

6 м4 дм+1 м7 дм-3 м9 дм=

9 дм8 см-2 дм4 см*4=

4 дм в квадрате*11+100 см в квадрате=

+5
Ответы (2)
  1. 31 января, 11:45
    0
    90:3*2=60+32=92 ...
  2. 31 января, 13:57
    0
    1=96

    2=26

    3=84

    4=9 дм9 см

    5=4 м2 дм

    6=5 дм