0,5632:5,12+42,56:3,8 - (11-3,9:1,5) =

+3
Ответы (1)
  1. 21 ноября, 14:14
    0
    0,5632:5.12+42.56:3.8 - (11-3.9:1.5) = 8.71

    1) 3.9:1.5=2.6

    2) 11-2.6=8.4

    3) 0.5632:5.12=0.11

    4) 42.56:3.8=11.2

    5) 0.11+11.2=11.31

    6) 11.31-2.6=8.71