0.5632:5.12+42.56:3.8 - (11-3.9:1.5)

+3
Ответы (1)
  1. 30 марта, 04:56
    0
    3,9/1,5=2,6

    11-2,6=8,4

    0,5632/5,12=0,11

    42,56/3,8=11,2

    0,11+11,2=11,31

    11,31-8,4=2,91

    ответ 2,91