Вычислите:

3/4 - 5/8 + 1/6 =

3/8 + 7/12 - 1/2

+1
Ответы (1)
  1. 5 июля, 08:55
    0
    (3/4-5/8+1/6) / (3/8+7/12-1/2) = (18/24-15/24+4/24) / (9/24+14/24-12/24) = 7/24 / 11/24=7/11