Решите

3/5+2/5 - 4/7-3/7+5/9+8/9

+4
Ответы (1)
  1. 30 июля, 06:50
    0
    1) 3/5+2/5=5/5=1 2) 1-4/7=7/7-4/7=3/7 3) 3/7-3/7=0 4) 0+5/9=5/9 5) 5/9+8/9=13/9=1 4/9