14,7-3· (0,008+0,992) · (5·0,6-1,4) = ?

+4
Ответы (1)
  1. 30 марта, 23:58
    0
    1) 0.008+0.992=1

    2) 5*0.6=3

    3) 3-1.4=1.6

    4) - 3*1=-3

    5) - 3*1.6=-4.8

    6) 14.7-4.8=9.9

    ответ 9.9