Упростить выражение:

1) 2 (х+3) + 5 (х+1)

2) 9 (7+у) + 8 (6+у)

3) 4 (3 х+23) + 7 (6+5 х)

4) 12 (9+8 у) + 3 (11+6 у).

+2
Ответы (2)
  1. 1 октября, 18:13
    0
    1). (2 х+6) + (5 х+5) = 7 х+11

    2). (63+9 у) + (48+8 у) = 111+17 у

    3). (12 х+23) + (42+35 х) = 47 х+65

    4). (108+96 у) + (33+18 у) = 141+114 у
  2. 1 октября, 18:56
    0
    1) 7x + 11

    2) 17y + 117

    3) 47x + 134

    4) 114y + 141