Верна ди пропорция: 0,0112 : 0,28 = 0,204 : 0,51?

+1
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 03:21
    0
    Если 0,0112 : 0,28 = 0,204 : 0,51, то 0,0112 = 0,204 : 0,51 * 0,28. Проверим 0,204 : 0,51 * 0,28 = 0,4 * 0,28 = 0,112.

    0,0112 ≠ 0,112 ⇒ Пропорция НЕ верна.