Вычислите: 27^2/3-320*16^-3/2 + (25^2) ^0

+2
Ответы (1)
  1. 17 июля, 06:06
    0
    27^2/3-320*16^-3/2 + (25^2) ^0 = (3³) ^2/3-2⁶*5 * (2⁴) ^-3/2+1=3²-2⁶*5/2⁶+1=9-5+1=5