Решите уравнения: 4 у+2 у-у=20, 7 у+у-2 у=24.

+1
Ответы (2)
  1. 3 сентября, 00:30
    0
    4 у+2 у-у=20

    5 у=20

    у=20:5

    у=4

    7 у+у-2 у=24

    6 у=24

    у=24:6

    у=4
  2. 3 сентября, 00:41
    0
    4 у+2 у-у=20 5y=20

    y = 20/5

    y=4

    7 у+у-2 у=246y=24

    y = 24/6

    y=4