3 1/2 * (2/3 х + 4/7) = 2 1/3

+5
Ответы (1)
  1. 19 апреля, 12:31
    0
    3 1/2 * (2/3 х+4/7) = 2 1/3

    2 1/3 х+2=2 1/3

    2 1/3 х=2 1/3-2

    2 1/3 х=1/3

    х=1/3:2 1/3

    х=1/7