1) |-7| + |-8| = ...

2) |-0,02| * |10| = ...

3) |37,8| : |-100| = ...

4) |5,3| - |2,8| = ...

+3
Ответы (1)
  1. 27 октября, 07:45
    0
    1) |-7|+|-8|=7+8=15

    2) |-0.02|*|10|=0.02 * (-10) = - 0.2

    3) |37,8| : |-100|=-37.8/100=-0.378

    4) |5,3| - |2,8| = - 5.3-2.8=-8.1