А) 4,8 * (-2,5) - 7,2 * (-0,5) =

б) (-3,9) : (-1,3) - (-8) : (-0,4) =

+5
Ответы (1)
  1. 3 декабря, 14:01
    0
    а) 4,8 * (- 2,5) - 7,2 * (- 0,5) = - 8,4

    1) 4,8 * (- 2,5) = - 12

    2) 7,2 * (- 0,5) = - 3,6

    3) - 12 - (- 3,6) = - 12 + 3,6 = - 8,4

    б) (- 3,9) : (- 1,3) - (- 8) : (- 0,4) = - 17

    1) (- 3,9) : (- 1,3) = 3

    2) (- 8) : (- 0,4) = 20

    3) 3 - 20 = - 17