Вычислите:

7 + (-3) =

-4 + (-2) =

-10+5=

6 + (-7) =

-9+12=

-1+8=

1 + (-1) =

26 + (-6) =

100 + (-200) =

80 + (-20) =

-8+8=

-150+100=

-36+20=

-78+180=

-9+12 + (-8) =

10 + (-7) + (-6) =

-5+6 + (-9) =

-10 + (-19) + 10=

25 + (-3) + 17=

9 + (-15) + 14=

8 + (-17) + 17=

-20 + (-4) + 9=

+4
Ответы (1)
  1. 21 мая, 19:30
    0
    7 + (-3) = 4 - 4 + (-2) = - 6 - 10+5=-5 6 + (-7) = - 1 - 9+12=3 - 1+8=7 1 + (-1) = 0 26 + (-6) = 20 100 + (-200) = 100 80 + (-20) = 60 - 8+8=0 - 150+100=50 - 36+20=-16 - 78+180=102 - 9+12 + (-8) = - 6 10 + (-7) + (-6) = - 3 - 5+6 + (-9) = - 10 - 10 + (-19) + 10=-19 25 + (-3) + 17=39 9 + (-15) + 14=8 8 + (-17) + 17=8 - 20 + (-4) + 9=-15