17/18 * (-1 / 4/7) - (-4/21) * (1/1/6)

+3
Ответы (1)
  1. 21 марта, 21:33
    0
    17/18 * (-1 4/7) - (-4/21) * (1 1/6) = - 1 11/42

    17/18 * (-11/7) = - 187/126

    (-4/21) * (1 1/6) = - 4/21*7/6 = - 2/9

    -187/126 + 2/9 = - 187/126 + 28/126 = - 159/126 = - 53/42 = - 1 11/42