Сократите дробь:

1) 8/32; 2) 32/80; 3) 72/108 4) 480/640;

+2
Ответы (2)
  1. 25 апреля, 05:16
    0
    1/4 4/10 2/3 3/4 yf gj; fkeqcnf
  2. 25 апреля, 05:32
    0
    8/32=1/4

    32/80=2/5

    72/108=2/3

    480/640=3/4