8 3/17 - 4 11/17

28 2/21 - (14 17/21 + 11 8/21)

(8 5/27 - x) - 2 25/27 = 1 25/27

+5
Ответы (1)
  1. 27 декабря, 16:02
    0
    8 3/17 - 4 11/17 = 7 20/17 - 4 11/17 = 3 9/17

    28 2/21 - (14 17/21 + 11 8/21) = 1 19/21

    1) 14 17/21 + 11 8/21 = 25 25/21 = 26 4/21

    2) 28 2/21 - 26 4/21 = 27 23/21 - 26 4/21 = 1 19/21

    (8 5/27 - х) - 2 25/27 = 1 25/27

    8 5/27 - х = 1 25/27 + 2 25/27 = 3 50/27 = 4 23/27

    х = 8 5/27 - 4 23/27 = 7 32/27 - 4 23/27 = 3 9/27

    х = 3 1/3