Вычислить

401-485/5*2

900-183/3+142/2

70/14*80

810/90*102

+1
Ответы (1)
  1. 12 июля, 05:03
    0
    401 - 485 : 5 * 2 = 401 - 97 * 2 = 401 - 194 = 207

    900 - 183 : 3 + 142 : 2 = 900 - 61 + 142 : 2 = 900 - 61 + 71 = 839 + 71 = 910

    70 : 14 * 80 = 5 * 80 = 400

    810 : 90 * 102 = 9 * 102 = 918