Выразите в см: одна вторая дм. В см в квадрате: одна десятая дм в квадрате. В дм в квадрате: одна десятая м в квадрате.

+4
Ответы (1)
  1. 12 ноября, 14:35
    0
    1 дм = 10 см. 1/2 дм = 5 см 1 дм2=100 см2 1/10 дм2 = 10 см2 1 м2 = 100 дм2. 1/10 м2 = 10 дм2