2/5+1/2=? 11/15 - 7/10=? 1/8 * 12/5 = ? 12/5 : 15/20=?

+2
Ответы (1)
  1. 28 января, 08:26
    0
    2/5 + 1/2 = (2*2 + 1*5) / 10 = (4 + 5) / 10 = 9/10

    11/15 - 7/10 = (11*2 - 7*3) / 30 = (22 - 21) / 30 = 1/30

    1/8 * 2/5 = 2/40 = 1/20

    12/5 : 15/20 = 12/5 : 3/4 = 12/5 * 4/3 = 16/5 = 3 1/5