Упростите выражение:

1) (138+m) - 95:

2) (198+n) - 36:

3) (x-39) + 65:

4) (y-56) + 114:

+5
Ответы (1)
  1. 12 апреля, 00:43
    0
    1. 138+m-95 = 138-95+m = 43+m.

    2. 198+n-95 = 198-95+n = 103+n

    3. х-39+65 = 65-39 = 26+х

    4. у-56+114 = 114-56+у = 58+у