Tg45 град.-sdrt (2) sin45 град.=

+2
Ответы (1)
  1. 27 января, 18:22
    0
    Tg45 = 1

    sin45 = √2/2

    tg45-√2sin45=1-√2*√2/2=1-2/2=1-1=0