A^2b/a^2-2ab+b^2*a-b/a

+2
Ответы (1)
  1. 16 марта, 01:39
    0
    (2b-b^2+a-b/2 (a+b)) * 2ab

    (2b/a-b^2-1/2) * 2ab = (4b-2ab^2-a) / 2a*2ab = (4b-2ab^2-a) * b=4b^2-2ab^3-ab