16 * (5/4) - (1/9) * 1) / 2+27 2/3

+5
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 12:56
    0
    16^ (5/4) - (1/9) ^ (-1/2) + 27^ (2/3) = 2^5 - 9^ (1/2) + 3^2 = 32 - 3 + 9 = 32+6=38