212. Упростите выражение

1) 2 (х+3) + 5 (х+1) 3) 4 (3x+23) + 7 (6+5x)

2) 9 (7+y) + 8 (6+y) 4) 12 (9+8y) + 3 (11+6y)

+1
Ответы (2)
  1. 23 февраля, 18:17
    0
    1) 2 (х+3) + 5 (х+1) 2) 9 (7+у) + 8 (6+у) 3) 4 (3 х+23) + 7 (6+5 х) 4) 12 (9+8 у) + 3 (11+6 у)

    2 х+6+5 х+5 63+9 у+48+8 у 12 х+92+42+35 х 108+96 у+33+18 у

    7 х+11 17 у+111 47 х+134 114 у+141
  2. 23 февраля, 20:32
    0
    1) 2 х+6+5 х+5=7 х+11

    2) 63+9 у+48+8 у=111+17 у

    3) 12 х+92+42+35 х=47 х+134

    4) 108+96 у+33+18 у=141+114 у