Вычислите:

1) - 8 * (-5) + 75: (-15) =

2) 19 - (2-18:3) - 25=

3) - 11 * (5-9) - 60: (-12) =

+3
Ответы (1)
  1. 5 июля, 20:30
    0
    1) - 8 * (-5) + 75: (-15) = 40 + (-5) = 40-5=35

    2) 19 - (2-18:3) - 25=19 - (2-6) - 25=19-2+6-25=-2

    3) - 11 * (5-9) - 60: (-12) = - 11 * (-4) - (-5) = 44+5=49