56 / (-7) + 3=

-8 * (-5) + 75 / (-15) =

(12-28) / (-4) * 5=

19 - (2-18/3) =

-60/15+7 * (6-14) =

-11 * (5-9) - 60 / (-12) =

+4
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 00:22
    0
    1) - 8 * (-5) + 75: (-15) = 40 + (-5) = 40-5=35

    2) (12-28) : (-4) * 5=-16: (-4) * 5=4*5=20

    3) 19 - (2-18:3) = 19 - (-4) = 19+4=23

    4) - 60:15+7 * (6-14) = - 4+7 * (-8) = - 4 + (-56) = - 4-56=-60

    5) - 11 * (5-9) - 60: (-12) = - 11 * (-4) + 5=-44+5=-39

    6) 56: (-7) + 3=-8+3=-5