Решите уравнение!

1) 8y-3 (2y-3) = 7 у - 2 (5 у+8)

2) 5 (2 у-9) + 6 у = 4 (3 у-2) - 21

3) 5 у+7 (3-у) = 3 (5-2 у) - 6

4) 7 у-4 (3 у+5) = 2-3 (4 у-9)

+3
Ответы (2)
  1. 4 марта, 19:36
    0
    1. 8 у-6 у+9=7 у-10 у-16

    8 у-6 у-7 у+10 у=-9-16

    5 у=-25

    у=-5

    2. 10 у-45+6 у=12 у-8-21

    10 у+6 у-12 у=45-8-21

    4 у=16

    у=4

    3. 5 у+21-7 у=15-6 у-6

    5 у-7 у+6 у=-21+15-6

    4 у=-12

    у=-3

    4. 7 у-12 у-20=2-12 у+27

    7 у-12 у+12 у=20+2+27

    7 у=49

    у=7
  2. 4 марта, 21:45
    0
    8 у-6 у+9=7 у-10 у-16

    2 у-7 у+10 у=-16-9

    5 у=-25

    у=-5

    2) 10 у-45+6 у=12 у-8-21

    16 у-12 у=-8-21+45

    4 у=16

    у=4

    3) 5 у+21-7 у=15-6 у-6

    -2 у+6 у=15-6-21

    4 у=-12

    у=-3

    4) 7 у-12 у-20=2-12 у+27

    -5 у+12 у=20+2+27

    7 у=49

    у=7