5 (0.14-0.23x) + 3 (0.3x+0.1) = 0

+3
Ответы (1)
  1. 25 мая, 05:10
    0
    5 (0.14-0.23x) + 3 (0.3x+0.1) = 0

    0.7 - 1,15 х + 0,9 х + 0,3 = 0

    1,15 х - 0,9 х = 0,7 + 0,3

    0,25 х = 1

    х = 4