3/11 * (-2/13) * 9/33 пять целых 1/2 * (1/5-2)

+4
Ответы (1)
  1. 11 мая, 09:04
    0
    3/11 * (- 2/13) = - 6/143

    5 1/2 * (1/5-2) = - 9 9/10

    1) 1/5 - 2 = (1*1 - 2*5) / 5 = (1 - 10) / 5 = - 9/5 = - 1 4/5

    2) 5 1/2 * (- 1 4/5) = 11/2 * (- 9/5) = - 99/10 = - 9 9/10