1,1 х-2 целых 1/2=3/5 х

+5
Ответы (1)
  1. 5 октября, 23:46
    0
    1,1x-2 целых 1/2=3/5x

    1,1x-3/5x=2 целых1/2

    1/2x=2 целых1/2

    x=2 целых1/2 : 1/2

    x = 5