8 - 5/19 найти разность

+3
Ответы (2)
  1. 6 апреля, 09:37
    0
    Шнмдгпзг рзп ш пгззш шзр ршх н6 х нх нз н6 з н6 х е6 з 68 н н6 х н6 х н6 х н68 н78 н78 н6 х н6 х нх6 ншз н6 з н6 з е6 з ез5 е5 щ е5 щ е5 з е67 е5 з е5 з е6 з е5 з е5 з е пгщ пгщ пгщ пгщ е5 щ пгщ анщ анщ к5 щ к5 щ е5 щ егщ е5 щ анщ кнщ к5 щ к5 щ кнщ егщагщ егз егщпгщпгщпгщ пнщ пгщ енщ енщ пгщ щен е5 з е5 з е5 з е5 з5 щ е пнщ енщ егщ пнщ енщанщ п5 щ егщегщнщаанщ енщ пгщ пгз пгз пгз пгщ п5 щ пгщ гщ егщ пгщ пгз пгз егз егз егз егз егз е6 з н6 з н6 з н6 з нзг нгз гзе егз пгз егз пгз пгз гзе н6 з н6 з н6 з 6 нз шнз ншз ншз ншхршхнш ешзе гзн6 хье згзешетгз5 з е6 з е6 з е6 з е6 з н6 х н68 н68 н68 н68 н68
  2. 6 апреля, 10:12
    0
    8 - 5/19 = 152/19 - 5/19 = 147/19 = 7 14/19

    или

    8 - 5/19 = 7 19/19 - 5/19 = 7 14/19