A) 25x+15x, б) 8m+m, в) z+19z, г) 12y-3y, д) 21 а-20a, е) 19p-p, ж) 9k+9k-4k, з) 80l-35l-147l, и) 8b+b-9b.

+2
Ответы (2)
  1. 23 октября, 21:16
    0
    25 х+15 х=40 х

    8 м+м=9 м

    з+19 з=20 з

    12 у-3 у=9 у

    21 а-20 а=а

    19 р-р=18 р

    9 к+9 к-4 к=14 к

    80 л-35 л-147 л=-102 л

    8 б+б-9 б=0
  2. 23 октября, 23:43
    0
    А) 40 х

    б) 9m

    в) 20z

    г) 9 у

    д) а

    е) 18 р

    ж) 14k

    з) - 102l

    и) 0