Упростите выражения:

x + 75x; 32x - 18x; 33x + 17x - 9x;

+5
Ответы (2)
  1. 30 мая, 05:42
    0
    Выноси х за скобки

    1+75=76, т. е x+75x = (75+1) x=76x

    (32-18) x=14x

    (33+17-9) x=41x
  2. 30 мая, 07:36
    0
    1) x+75x=76 х

    2) 32x-18x=14x

    3) 33x+17x-9x=41x