Сравните дроби а) 1/7 и 4/21; в) 3/5 и 11/20; д) 4/9 и 8/15; ж) 37/115 и 38/175 Помогите

+4
Ответы (1)
  1. 19 мая, 05:47
    0
    A) 1/7 = 0,14

    4/21 = 0,19, следовательно - 4/21 больше 1/7

    в) 3/5 = 0,6

    11/20 = 0,55, следовательно - 0,6 больше 0,55

    д) 4/9 = 0,44

    8/15 = 0,53, следовательно - 0,53 больше 0,44

    ж) 37/115 = 0,32

    38/175 = 0,22, следовательно - 0,32 больше 0,22