650 х906-161990: (152228:76-108 х17) - 92596=

+2
Ответы (1)
  1. 13 октября, 14:20
    +1
    650*906-161990: (152228:76-108*17) - 92596=495334

    1) 152228 : 76 = 2003

    2) 108*17 = 1836

    3) 2003 - 1836 = 167

    4) 650 * 906 = 588900

    5) 161990 : 167 = 970

    6) 588900 - 970 = 587930

    7) 587930 - 92596 = 495334