lхl-lyl, Если х = - 64,1, y = - 7,6 l хl + l yl Если x - 54,5, y = 52,8

+2
Ответы (1)
  1. 13 сентября, 09:25
    0
    Если x - 64, y = - 7, то:

    lхl-lyl = 624*7 = 448

    Если х = 1, y = 6, то

    lхl-lyl = 1*6 = 6

    Если x = - 54, y = 52, то

    lхl-lyl = 54*52 = 2808

    Если x = 5, y = 8, то

    lхl-lyl = 5*8 = 40