1) 1/2 1/6 2/3

2) 1/4 5/7 9/28

3) 1/5 11/20 3/10

4) 3/4 7/8 3/16

5) 2/3 2/15 4/5

6) 1/2 1/9 5/6

+1
Ответы (2)
  1. 6 апреля, 19:19
    0
    1) 6: 1/2=3/6, 1/6=1/6, 2/3 = 4/6

    2) 28: 1/4=7/28, 5/7=20/28, 9/28=9/28

    3) 20: 1/5=4/20, 11/20=11/20, 3/10=6/20

    4) 16: 3/4=12/16, 7/8=14/16, 3/16=3/16

    5) 15: 2/3=10/15, 2/15=2/15, 4/5=12/15

    6) 18: 1/2=9/18, 1/9=2/18, 5/6=15/18
  2. 6 апреля, 20:05
    0
    1. 6

    2. 28

    3.20

    4.16

    5.15

    6.18