Решить уравнения:

123 х+458+254 х+26=1238

708+139 х+24+341 х=1692

Упростить выражения:

44 х+25 у+12 х-12 у

24 а+35b+11a-11b

+1
Ответы (2)
  1. 8 марта, 00:46
    0
    1) 123x+254x=1238-458-26; 377x=754; / : 377 x=2;

    2) 139x+341x=1692-708-24; 480x=960; / : 480 x=2;

    3) 44x+12x+25y-12y=56x+13y;

    4) 24a+11a+35b-11b=35a+24b;
  2. 8 марта, 02:03
    0
    123 х+458+254 х+26=1238

    123 х+254 х=1238-458

    377 х=780

    х=780/377

    х=2,26 ъ