А) (829-239) * 75

б) 2000 - (859+1085) : 243

в) 3969 : (305-158)

г) 8991 : 111 : 3.

+1
Ответы (1)
  1. 26 июля, 19:54
    0
    А) (829-239) * 75=590*75=44250

    б) 2000 - (859+1085) : 243=2000-1944:243=2000-8=1992

    в) 3969: (305-158) = 3969:147=27

    г) 8991:111:3=8991: (111*3) = 8991:333=27