Запишите обычными несократимыми дробями: 0,5; 0,8; 0,125; 0,24; 0,875; 85%; 32%

+5
Ответы (1)
  1. 15 января, 16:23
    0
    0.5 = 5/10=1/2

    0.8 = 8/10=4/5

    0.125=125/1000=1/8

    0.24 = 24/100 = 6/25

    0.875 = 875/1000 = 35/40

    85% = 85/100 = 17/20

    32% = 32/100 = 8/25