0.6 * (-10) 4 + (-10) 3+70

+5
Ответы (1)
  1. 11 июля, 09:11
    0
    0,6 * (-10) * 4 + (-10) * 3+70=16

    1) - 10*4=-40

    2) 0,6 * (-40) = - 24

    3) - 10*3=-30

    4) - 24 + (-30) = - 54

    5) - 54+70=16