Вычислите

1) 2 7/9 - 1/3

2) 4 5/6 - 2 1/3

3) 6 4/5 - 2 3/8

4) 8 19/20 - 5 7/10

+5
Ответы (1)
  1. 8 мая, 12:28
    0
    2 7/9-1/3=26/9-3/9=23/9=2 5/9

    4 5/6-2 1/3=29/6-2/6=25/6=4 1/6

    6 4/5 - 2 3/8=272/40-95/40=177/40=4 17/40

    8 19/20 - 5 7/10=179/20-64/20=115/20 = 5 15/20=5 3/4